Css layout


Sponzor hlavních cen Mapové podklady nejen pro bloudily

Lesy ČR Mapníky které (skoro) samy navigují... Zajistí ZDARMA profesionální servis Vašich bicyklů před startem!

Zdar a sílu !
Milé děti, únor je již je v plném proudu. Zatímco Josef Rolný tento měsíc úmyslně láká do třídy opilého popeláře a Josef Zeithammel přináší do školy benzín, my pro vás opět začínáme chystat taškařici nejlépe popsanou ve zkratce SUP (sport-umění-peří). Nebuďte tedy zádumčiví a řekněte Kuncové, ať klidně v květnu dorazí, neb stránky ještě nejsou zcela ohořelé.
To drze přiznáváme.

Kdy ?
1. V sobotu 13.5.2017

2. Dle posledních úderů zvonů Klaus a Bernard, můžeme téměř s jistotou tvrdit, že bude následující počasí: 18/1001/15,9. Lepší podmínky jste si opravdu nemohli přát!   


Pro neznalé:
Jasoň a Drsoň je neformální setkání cyklistů, které pořádáme na počest "největšího Čecha a sportovce" Járy Cimrmana. Nechali jsme se inspirovat Survivaly či Závody zkušených a připravili jsme pro vás cestu plnou různých "hrátek". Základem je horské kolo, na kterém pojedete podle mapy na přiměřený počet kontrol. Tratě (Jasoň, Drsoň, Šmudla) jsou postaveny tak, aby je bez obtíží absolvoval každý, kdo alespoň trochu kamarádí s horským kolem, má sportovního ducha a umí číst. Pár fotek z předchozích ročníků najdete Foto2016, Video2016, ZDE(2015), ZDE(2014) od Roberta, ZDE(2014) od Petra,   ZDE(2013), ZDE(2012) nebo TADY. Video Boing 737 přistává na vodě ZDE.

Historie Jasoně Drsoně ZDE.

VELMI STARÁ NOVINKA !!
Pro ty, kteří si opravdu chtějí užít dne i noci je připravena kategorie Drsný Jasoň, jenž bere vše a příjíždí do cíle nejpozději za pět minut dvanáct (v noci).


Jak již z názvu vyplývá, jsou dvě základní, jedna mistrovská a jedna dětská kategorie:

JASOŇ na kole pojede cca 40 km podle mapy a popisu, naběhá asi 4 km, přibližně uprostřed trasy bude mít StopTime, kde se pokusíme zajistit oběd. Ostatní jsou již překvapení, která nebudeme prozrazovat.
Výstraha: Ostřílení účastníci survivalů, registrovaní či aktivní sportovci mají přísně zakázáno startovat v této kategorii.
Tato kategorie je určena pro rekreační cyklisty a ne pro pro pravidelné účastníky orientačních závodů či survivalů. Bude-li tato skutečnost zjištěna, provinilce ostatní účastníci vhodí po hlavě do rybníka – je přímo v kempu.
Dvojice, které se v loňském ročníku umístili na prvních třech pozicích se slavnostně povyšují do kategorie Drsoň. Blahopřejeme !!
Rozdělení hlavních cen této kategorie: budou losovány ze všech Jasoňů 100% dokončivších.
Podrobnosti o kategorii JASOŇ

DRSOŇ si určuje trasu sám podle bodového ohodnocení kontrol (tzv. scorelauf). Princip spočívá v nasbírání co největšího počtu bodů (kontroly mají různé ohodnocení dle vzdálenosti od startu a obtížnosti terénu) v předem daném časovém limitu (7 hodin). Optimalizace trasy a volby postupů dle profilu terénu jsou tedy plně v rukou Drsoňů. Za příjezd po časovém limitu se strhávají draze vypocené body, takže se vyplatí sledovat čas, a být v cíli raději o něco dříve než později. I pro Drsoně jsou připraveny předem označené kontroly (takzvané "Živé"), na kterých může získat nějaký ten bod navíc (zručnost, inteligence, běžecký orienťák, voda ...). Teprve při shodě bodů rozhoduje čas!
Jelikož by správný Drsoň měl být opravdu všestranný, vložili jsme do pravidel povinnost absolvovat alespoň část úkolů na "Živých" kontrolách. Kolik přesně, to se dozvíte při výkladu trati!

Podrobnosti o kategorii DRSOŇ

DRSNÝ JASOŇ (VELMI STARÁ NOVINKA !!) bere všechno a určuje si trasu sám. Princip spočívá v sebrání všech kontrol  na mapě v co nejkratším čase (tzv. freeorder). Jediným časovým limitem pro všechny Drsné Jasoně je dojezd do cíle maximálně za pět minut dvanáct (míněno 30.4.2016 v 23:55). Účastníci, kteří nestihnou sebrat všechny kontroly pak budou hodnoceni podle sebraných kontrol. Za příjezd po časovém limitu se strhávají kontroly, takže se vyplatí sledovat čas, a být v cíli raději o něco dříve než později. I pro Drsné Jasoně jsou připraveny předem označené kontroly, takzvané "Živé" (zručnost, inteligence, běžecký orienťák, voda ...), na kterých musí získat určitý počet bodů, který se přepočte na kontroly. Přesná pravidla  se dozvíte při výkladu trati!
Start Drsných Jasoňů bude hromadný v cca 9:00 až 9:15 !!

Podrobnosti o kategorii DRSNÝ JASOŇ

Startující v kategorii Drsoň a Drsný Jasoň budou automaticky zařazeni do celoročního seriálu orientačních závodů na horských kolech. Podmínkou je registrace do Shocart ligy, kde obdržíte unikátní registrační číslo, které uvedete v přihlášce na JD. Podrobnosti a registrační formulář do SC ligy naleznete na těchto stránkách: http://www.shocartliga.cz

Chceš-li se dozvědět více o taktice jak si počínat na podobné akci, mrkni na stránky Bike-Adventure , nebo na Sixnumbers .

 

Tak co, už víš, zda se chceš stát Jasoněm či Drsoněm? Nevíš? Nevadí, důležité je, že jsi se rozhodl přijet!


Předpokládaný program akce:

Pátek 12.5.2017

Příjezd organizátorů, výstavba trati. Jestli se Ti nechce v sobotu brzo ráno vstávat, přijeď již dnes. Jediným kulturním programem na večer ale bude pouze návštěva restauračního zařízení.

Sobota 13.5.2017

7.00 - 8.30 Příjezd účastníků, prezentace, ubytovávání se, ladění strojů. (profesionálové z cykloservisu SPKOLO opět přislíbili bezplatné poštelování vašich kolostrojů před závodem). Doporučujeme příjezd raději o něco dříve, neb kvalt těsně před startem se nevyplácí.
8.30 - 8.50 Výklad trati.
9.00 Hromadný start  Drsných Jasoňů za mohutného povzbuzování ostatních.

9.15 Start první dvojice.

19.00 Předpokládaný příjezd posledních. Účastníci, kteří se nespřátelí s mapou, dorazí do cíle asi až za tmy...
20.00 Slavnostní vyhlášení výsledků.
20.30 Zažehnutí ohně, opékání buřtů. Zvučící dřevo nebo jiný libozvučný nástroj vezmi s sebou.
21-23:59 Dojezd Drsných Jasoňů. Vyhlášení prvních 3 dle času jejich dojezdu.

Neděle 14.5.2017

Opatrné vstávání, snídaně, oslava přežití, sbíraní kontrol a nedorazivších Drsných Jasoňů, relaxace namožených končetin a postupný odjezd domů.


Kde, kdy, jak?

Místo konání:

         JE STEJNÉ JAKO LONI !!

Autokemp JACHTA Holany (N 50°37.39827', E 14°28.99342') . Kemp se nachází 1km od Holan (20km severně od Mělníka) MAPA

Termín:

Vlastní akce: Sobota 13.5 2017

Přihlášky:

Přihlašování je možné pouze přes webové stránky a začíná v tradičním termínu Velikého Února 25.2.2017 od 00:00:01 (SEC). Počet prihlášených dvojic je omezen na 80.

Startovné a způsob platby:

            startovné:

Převodem na účet. Prosíme jako variabilní symbol VŽDY uvádějte číslo vygenerované v elektronické přihlášce

500,- Kč za startující dvojici. V ceně startovného budou 2 barevné mapy.

50,- Kč za jednoho Šmudlu.

číslo účtu:

670100-2200830112/6210

Variabilní symbol: číslo vygenerované v elektronické přihlášce

          Startovné je splatné do 8 dnů od data přijetí přihlášky. To znamená od data, kdy jste uvedeni v seznamu přihlášených (nikoliv náhradníků).

          Pokud se vaše platba neobjeví v daném termínu, budete přesunuti mezi náhradníky. Náhradníky, kteří se tímto přesunou na místa účastníků, budeme informovat mailem.    

STORNO:    Při odhlášení
do 22.4.2017 vracíme 90% vkladu
do 2.5.2017 vracíme 60% vkladu
Později už to bohužel nebude možné.

Svoji startovní pozici ale můžete přenechat jiným zájemcům. Jen se s nimi musíte domluvit, a poté nám nahlásit změnu (nejpozději do 11.5.2017)

 

Ubytování:
Pro ty, kteří nechtějí v sobotu ráno brzo vstávat a pro účastníky nočních oslav, je možné ubytování v chatičkách, nebo ve vlastních stanech. Rezervaci chatiček doporučujeme zajistit předem na e-mailové adrese info@jachtaholany.cz . Do předmětu zprávy prosím napište JD2017.

Ceny ubytování pro akci Jasoň Drsoň 2017:
ubytování v chatě: 190 Kč/1 dospělá osoba/1 noc
ubytování v chatě: 160 Kč/1 dítě do 12 let/1 noc
ubytování ve stanu: 80 Kč/1 dospělá osoba/1 noc
ubytování ve stanu: 50 Kč/1 dítě do 12 let/1 noc

parkovné pro neubytované: 50 Kč/1 auto

Jídlo:

V prostoru startu a cíle bude k dispozici čaj / voda se šťávou, na cestě na Tebe bude čekat H2O + tatranka - platí i pro Drsoně!. Pouze pro předem přihlášené Jasoně a Šmudly se pokusíme zajistit na trati oběd (Drsoň si volí trasu dle své úvahy a tudíž se stravuje sám.). Chceš-li, zaškrtni v přihlášce chlíveček "oběd" a my se pokusíme zajistit guláš a polévku (cena cca 80 Kč, platí si každý sám). V cíli na Tebe bude čekat něco malého do žaludku + něco k pití. O ostatní poživatiny se postarej sám.

Ceny:

Největší odměnou budiž Vám hezké zážitky. Navždy Vaše jsou taktéž odřeniny a šrámy při cestě utržené. Ti z Vás, jenž dávají přednost hmotným statkům před požitky ducha, se též mají na co těšit. Putovní cena pro vítěze kategorie DRSNÝ JASOŇ pochází z dílny známého umělce - řezbáře, věhlasně známého pod jménem Bosambo. Sponzorem hlavních cen bude opět LOAP!

S sebou:

Nutné: Horské (případně trekingové) kolo, přilbu, papír a tužku (fixku) pro zakreslení kontrol a bodového ohodnocení do mapy, buzolu či kompas (dohledávky kontrol budou vetšinou podle azimutu). Zámek na kolo (hlavně pro uzamčení kol v depu u běžeckého orienťáku a v kempu). Drsní Jasoňové si navíc vezmou osvětlení kola (čelovka, lampa na kolo, blikačka).
Doporučujeme: Mapník, nářadí, lékárničku - alespoň kus náplasti a obvaz, hodinky či jiný chronometr pro sledování časového limitu (především pro Drsoně a Drsné Jasoně), pro kuřáky náhradní plíce.

Informace a změny:

Průběžně sledujte naše webové stranky, kde budeme zveřejňovat novinky či případné změny !


Dětská kategorie: ŠMUDLA
Ani Tvoje potomstvo nemusí tento víkend zahálet. Je tu kategorie Šmudla. Na kole cca 20 km podle mapy a podrobného popisu. Dětské hrátky a soutěže cestou. Děti pojedou ve skupinkách (trojicích - pěticích). Ale my víme, že nemáš dostatek ratolestí k postavení kompletního družstva. Stačí, když přivezeš svého "mazlíčka (-y)" a cestovní "teamy" se zkompletují před startem. Předem ale musíme upozornit, že i dětská trať povede tam, kde se dá potkat auto a bude křížit poměrně frekventovanou silnici. Jasně jim tedy vysvětli, jak se mají chovat. Jestli chceš utvořit rodinný team, samozřejmě můžeš - doporučujeme Jasoně.


Prosba a závěr:
Jelikož kapacity kempu a ani organizátorů nejsou nevyčerpatelné, musíme omezit počet startujících na 80 dvojic. To znamená, že start zaručujeme pouze předem přihlášeným zájemcům, kteří zaplatili včas startovné. Seznam potvrzených přihlášek bude k dispozici na našich stránkách. Šedivě označená družstva jsou zařazena mezi náhradníky.

Tento dopis je možné libovolně kopírovat a šířit mezi kamarády a přáteli. Pečlivě ho však chraňte před lidmi nehodnými, nesportovními a antiCimrmanovitými!
Účastníci námi pořádaných akcí již ví, že se jede i v případě počasí : 5,9 / 930 / 4,1 a my na této skutečnosti nehodláme nic měnit (což vám samozřejmě nepřejeme).
Na viděnou se těší pořadatelé setkání

Hynek Urban

 

David Hart

602 114 407

 

606 617 477, 317 721 646

 © Jasoň & Drsoň 2014  Kontaktní mail  DAVID a HYNEK