Css layout Akce pořádané pro děti


Pivovar Ferdinand
Sponzor hlavních cen
Mapové podklady nejen pro bloudily

Lesy ČR Zajistí ZDARMA profesionální servis Vašich bicyklů před startem! Mapníky které (skoro) samy navigují...
Zdar s sílu,   Možnost stažení v PDF

Milí příznivci Járova zdravého životního stylu!

Jak jste si již jistě všimli, Cimrmanovo celosvětové informační šapitó napadly viry.

Geniální Cimrman ovšem s touto možností již několik let počítal a proto vypracoval strategický plán na boj s pandémií, který shrnul ve vědeckém díle „IMUNITA“ (Immediate unrooting of naughty invisible tiny adversities). Bohužel jeho jediný exemplář si zapůjčil profesor Fídler, který (údajně omylem) nechal napospas vídeňským myším. Proto se z něj dochovaly jen nepatrné fragmenty (jak píše britská akademie věd: „tiny particles“). Na útržcích se tak můžeme dočíst o pokrývkách horních cest dýchacích zavěšených za ouška s pravotočivou a levotočivou polarizovanou nanofiltrací, tzv. R-Ouška (pravotočivá) a L-Ouška (levotočivá). Na jiných útržcích můžeme najít hesla o podpoře tělesné odolnosti, jako „studená sprcha“, „čerstvý vzduch“, „ovoce“, „zelenina“ či „pohyb“. Záhadou zůstává význam nalezené části věty (v anglickém originále: „smart government“), který se nám bohužel nepodařilo dát do kontextu s českými reáliemi.  Aktualizovaný anglicko-český slovník totiž uvádí překlad sousloví: „chytrá vláda“ s poznámkou „v českém prostředí = oxymoron“, čili jako nesmyslné/odporující si.

I přes těžkosti zavirovaného českého šapitó, ale hlavně s pomocí výše uvedeného Cimrmanova díla, se vám pokusíme zprostředkovat odkaz velkého Járy a uvést v praxi alespoň několik jeho doporučení. Především bychom se rádi soustředili na „čerstvý vzduch“, „pohyb“ a v případě příznivého počasí i na „studená sprcha“.  Za domácí úkol (nejpozději do podzimu) vám všem pak necháváme udělat něco s útržkem „chytrá vláda“.

 

Kdy ?

V sobotu 8.5.2021
Setkání cyklistů se bude konat pouze pokud budou povoleny venkovní hromadné akce alespoň pro ~100 lidí. Drsný Jaso
ň pak bude upraven dle povolené doby vycházení.

Jak v roce 2021?

Jelikož předpokládáme, že začátkem května ještě nenastane uvolnění, které umožní ubytování a stravování, letošního Jasoně Drsoně plánujeme ve velmi punkovém stylu:

  1. Centrum bude louka s rybníkem bez jakéhokoliv zázemí
  2. Výklad trati ani vyhlášení nebudou
  3. Nebudou „živé kontroly“, ani „oběd na trati“.
  4. Prostě přijedete, odstartujete, dojedete a odjedete. Stravování, mytí a jiné potřeby jsou čistě na vás, přilehlém lesíku a rybníku (prosíme ukliďte po sobě).
  5. Ceny nejlepším budou pak předány dodatečně

 

Pro neznalé:
Jasoň a Drsoň je neformální setkání cyklistů, které pořádáme na počest "největšího Čecha a sportovce" Járy Cimrmana. Nechali jsme se inspirovat Survivaly či Závody zkušených. Základem je horské kolo, na kterém pojedete podle mapy na přiměřený počet kontrol. Tratě (Jasoň, Drsoň, Šmudla) jsou postaveny tak, aby je bez obtíží absolvoval každý, kdo alespoň trochu kamarádí s horským kolem, má sportovního ducha a umí číst. Pár fotek z předchozích ročníků najdete Foto2016, Video2016, ZDE(2015), ZDE(2014) od Roberta, ZDE(2014) od Petra,   ZDE(2013), ZDE(2012) nebo TADY. Video Boing 737 přistává na vodě ZDE.

Historie Jasoně Drsoně ZDE.

VELMI STARÁ NOVINKA !!
Pro ty, kteří si za své peníze chtějí opravdu užít ve dne i v noci, je připravena kategorie Drsný Jasoň, jenž bere vše a přijíždí do cíle nejpozději za pět minut dvanáct (v noci).

Jak již z názvu vyplývá, jsou dvě základní, jedna mistrovská a jedna dětská kategorie:

 

Startující v kategorii Drsoň a Drsný Jasoň budou automaticky zařazeni do celoročního seriálu orientačních závodů na horských kolech. Podmínkou je registrace do Shocart ligy, kde obdržíte unikátní registrační číslo, které uvedete v přihlášce na JD. Podrobnosti a registrační formulář do SC ligy naleznete na těchto stránkách: http://www.shocartliga.cz

Chceš-li se dozvědět více o taktice jak si počínat na podobné akci, mrkni na stránky Bike-Adventure , nebo na Sixnumbers .

 

Tak co, už víš, zda se chceš stát Jasoněm či Drsoněm? Nevíš? Nevadí, důležité je, že jsi se rozhodl přijet!

Předpokládaný program akce:

Pátek 7.5.2021

Příjezd organizátorů, výstavba trati.

Sobota 8.5.2021

7.00 - 10.00 Příjezd účastníků, prezentace, ladění strojů. Doporučujeme příjezd dle startovky, tak abyste se nám tam nehromadili. Přesný čas startu Vám včas sdělíme.

9.00 až 9.15 Hromadný start  Drsných Jasoňů za mohutného povzbuzování obou organizátorů.

9.20 Start první dvojice.

19.00 Předpokládaný příjezd posledních. Účastníci, kteří se nespřátelí s mapou dorazí do cíle asi až za tmy...
21-23:59 Dojezd Drsných Jasoňů.

Neděle 9.5.2021

Sbíraní kontrol a nedorazivších Drsných Jasoňů, postupný odjezd domů.

Kde, kdy, jak?

Místo konání:

         SKORO STEJNĚ JAKO LONI !

Louka s rybníkem (49.5800128N, 14.6834158E) . Místo se nachází cca 1,5 km JV od Miličína a asi 30km jižně od Benešova.

Termín:

Vlastní akce: Sobota 8.5 2021

Přihlášky:

Přihlašování je možné pouze přes webové stránky a začíná v den výročí letu prvního kosmonauta Jurije Gagarina do Vesmíru 12.4.2021 od 00:00:01 (SEC). Počet přihlášených dvojic je omezen na 100.

Startovné a způsob platby:

            startovné:

Převodem na účet. Prosíme jako variabilní symbol VŽDY uvádějte číslo vygenerované v elektronické přihlášce.

 

400,- Kč za startující dvojici. V ceně startovného budou 2 barevné mapy.

70,- Kč za jednoho Šmudlu. Pro každého Šmudlu připravujeme krásnou medaili a diplom, proto prosíme též o platbu předem.

 

číslo účtu:

670100-2200830112/6210

Variabilní symbol: číslo vygenerované v elektronické přihlášce

             

          Startovné je splatné do 8 dnů od data přijetí přihlášky. To znamená od data, kdy jste uvedeni v seznamu přihlášených (nikoliv náhradníků).

          Pokud se vaše platba neobjeví v daném termínu, budete přesunuti mezi náhradníky. Náhradníky, kteří se tímto přesunou na místa účastníků, budeme informovat mailem.     

         

         

 

Ceny:

Největší odměnou budiž Vám hezké zážitky. Navždy Vaše jsou taktéž odřeniny a šrámy při cestě utržené. Ti z Vás, jenž dávají přednost hmotným statkům před požitky ducha, se též mají na co těšit. Putovní cena pro vítěze kategorie DRSNÝ JASOŇ pochází z dílny známého umělce - řezbáře, věhlasně známého pod jménem Bosambo. Sponzorem hlavních cen bude opět LOAP!

 

S sebou:

Nutné: Horské (případně trekingové) kolo, přilbu, papír a tužku (fixku) pro zakreslení postupů a zvýraznění bodového ohodnocení do mapy, buzolu či kompas (dohledávky kontrol budou vetšinou podle azimutu). Zámek na kolo (hlavně pro uzamčení kol v depu u běžeckého orienťáku a v kempu). Mezi povinnou výbavu také zařazujeme termofólii. Drsní Jasoňové si navíc vezmou osvětlení kola (čelovka, lampa na kolo, blikačka).
Doporučujeme: Mapník, nářadí, lékárničku - alespoň kus náplasti a obvaz, hodinky či jiný chronometr pro sledování časového limitu (především pro Drsoně a Drsné Jasoně), pro kuřáky náhradní plíce.

Informace a změny:

Průběžně sledujte naše webové stranky, kde budeme zveřejňovat novinky či případné změny !

Prosba a závěr:
Jelikož kapacity louky a ani organizátorů nejsou nevyčerpatelné, musíme omezit počet startujících na 100 dvojic. To znamená, že start zaručujeme pouze předem přihlášeným zájemcům, kteří zaplatili včas startovné. Seznam potvrzených přihlášek bude k dispozici na našich stránkách. Šedivě označená družstva jsou zařazena mezi náhradníky.

Tento dopis je možné libovolně kopírovat a šířit mezi kamarády a přáteli. Pečlivě ho však chraňte před lidmi nehodnými, nesportovními a antiCimrmanovitými!
Účastníci námi pořádaných akcí již ví, že se jede i v případě počasí : 6,3 / 910 / 12,1 a my na této skutečnosti nehodláme nic měnit (což vám samozřejmě nepřejeme).
Na viděnou se těší pořadatelé setkání

 

Hynek Urban

 

David Hart

602 114 407

 

606 617 477, 317 721 646

 © Jasoň & Drsoň 2019  Kontaktní mail  DAVID a HYNEK