Css layout Akce pořádané pro děti


Pivovar Ferdinand Sponzor hlavních cen Mapové podklady nejen pro bloudily

Lesy ČR Zajistí ZDARMA profesionální servis Vašich bicyklů před startem! Mapníky které (skoro) samy navigují...

Zdar a sílu !
Milí rytíři bez bázně a vany (nic proti obezitě)! Stav naší společnosti již neodbytně volá po svolání koncilu, který rozhodne o povolání udatného zemského vojska ukrytého v neznámé sluji. Budiž nám toto vojsko ku pomoci napravit věci prohnilé a plesnivé, jenž hrozí, že nákazou napadnou národ Český ze všech (pěti i více) politických stran. Najdou se udatní Jasoňové, Drsoňové či Šmudlové, kteří se vydají do Českosibiřských hvozdů pátrat po vzoru učitele Chvojky po družině knížete Václava? Nebo zastáváte názor, že nikdy nebylo tak špatně, aby nemohlo být ještě hůře a vystačíte si s hraním kuželek či sledovaním zpráv, co padají zhora vždy při výměně stráží? Nebo se přidáte k výzvě Veverky z Bitýšky z druhé lipanské jízdní, jenž hlásá, že dokud nevyměníme velitele, budeme tu jenom hnít.

Je to jen na vás.


Kdy ?
V sobotu 18.5.2019 Dle posledních dezinfromací z meteorologického balónu Liptákov vás můžeme s nekonečnou pravděpodobností uměkčit, že bude následující počasí: 22/998/16,5. Lepší podmínky jste si opravdu nemohli přát!

Pro neznalé:
Jasoň a Drsoň je neformální setkání cyklistů, které pořádáme na počest "největšího Čecha a sportovce" Járy Cimrmana. Nechali jsme se inspirovat Survivaly či Závody zkušených a připravili jsme pro vás cestu plnou různých "hrátek". Základem je horské kolo, na kterém pojedete podle mapy na přiměřený počet kontrol. Tratě (Jasoň, Drsoň, Šmudla) jsou postaveny tak, aby je bez obtíží absolvoval každý, kdo alespoň trochu kamarádí s horským kolem, má sportovního ducha a umí číst. Pár fotek z předchozích ročníků najdete Foto2016, Video2016, ZDE(2015), ZDE(2014) od Roberta, ZDE(2014) od Petra,   ZDE(2013), ZDE(2012) nebo TADY. Video Boing 737 přistává na vodě ZDE. Historie Jasoně Drsoně ZDE.

VELMI STARÁ NOVINKA !!
Pro ty, kteří si opravdu chtějí užít dne i noci je připravena kategorie Drsný Jasoň, jenž bere vše a příjíždí do cíle nejpozději za pět minut dvanáct (v noci).

Jak již z názvu vyplývá, jsou dvě základní, jedna mistrovská a jedna dětská kategorie:

Podrobnosti o kategorii DRSOŇ

 

Podrobnosti o kategorii DRSNÝ JASOŇ

 

 

Startující v kategorii Drsoň a Drsný Jasoň budou automaticky zařazeni do celoročního seriálu orientačních závodů na horských kolech. Podmínkou je registrace do Shocart ligy, kde obdržíte unikátní registrační číslo, které uvedete v přihlášce na JD. Podrobnosti a registrační formulář do SC ligy naleznete na těchto stránkách: http://www.shocartliga.cz

Chceš-li se dozvědět více o taktice jak si počínat na podobné akci, mrkni na stránky Bike-Adventure , nebo na Sixnumbers .

 

Tak co, už víš, zda se chceš stát Jasoněm či Drsoněm? Nevíš? Nevadí, důležité je, že jsi se rozhodl přijet!


Předpokládaný program akce:


Pátek 17.5.2019

Příjezd organizátorů, výstavba trati. Jestli se Ti nechce v sobotu brzo ráno vstávat, přijeď již dnes. Jediným kulturním programem na večer ale bude pouze návštěva naší Hospody na mýtince.


Sobota 18.5.2019

7.00 - 8.30 Příjezd účastníků, prezentace, ubytovávání se, ladění strojů. (jednáme s profesionály z cykloservisu SPKOLO aby opět zajistili bezplatné poštelování vašich kolostrojů před závodem). Doporučujeme příjezd raději o něco dříve, neb kvalt těsně před startem se nevyplácí.
8.30 - 8.50 Výklad trati.
9.00 až 9.15 Hromadný start  Drsných Jasoňů za mohutného povzbuzování ostatních.

9.20 Start první dvojice.

19.00 Předpokládaný příjezd posledních. Účastníci, kteří se nespřátelí s mapou dorazí do cíle asi až za tmy...
20.00 Slavnostní vyhlášení výsledků.
20.30 Zažehnutí ohně, opékání buřtů. Zvučící dřevo nebo jiný libozvučný nástroj vezmi s sebou.
21-23:59 Dojezd Drsných Jasoňů. Vyhlášení prvních 3 dle času jejich dojezdu.


Neděle 19.5.2019

Opatrné vstávání, snídaně, sbíraní kontrol a nedorazivších Drsných Jasoňů, relaxace namožených končetin a postupný odjezd domů.Kde, kdy, jak?

Místo konání:         STEJNÉ JAKO LONI !
Táborová osada u Miličína (49.5811397N, 14.6814592E) . Osada se nachází cca 1,5 km JV od Miličína a asi 30km jižně od Benešova  MAPA

Termín: Vlastní akce: Sobota 18.5 2019

Přihlášky: Přihlašování je možné pouze přes webové stránky a začíná v tradičním termínu Velikého Února 25.2.2019 od 00:00:01 (SEC). Počet prihlášených dvojic je omezen na 80.


Startovné a způsob platby:
startovné: Převodem na účet. Prosíme jako variabilní symbol VŽDY uvádějte číslo vygenerované v elektronické přihlášce.
500,- Kč za startující dvojici. V ceně startovného budou 2 barevné mapy.
70,- Kč za jednoho Šmudlu. Pro každého Šmudlu připravujeme krásnou medaili, proto prosíme o platbu předem.
číslo účtu: 2200830112/6210
Variabilní symbol: číslo vygenerované v elektronické přihlášce          

          Startovné je splatné do 8 dnů od data přijetí přihlášky. To znamená od data, kdy jste uvedeni v seznamu přihlášených (nikoliv náhradníků).
Pokud se vaše platba neobjeví v daném termínu, budete přesunuti mezi náhradníky. Náhradníky, kteří se tímto přesunou na místa účastníků, budeme informovat mailem.      


Ubytování a stravování v táboře:
Ubytování a stravování v osadě Miličín je nutné rezervovat a zaplatit předem na účet (číslo účtu je jiné než na které posíláte startovné) – Oddělený formulář pro ubytování a stravování bude uvolněn v březnu (obešleme vás hromadným mailem).  

storno:
Při odhlášení do 27.4.2019 vracíme 90% vkladu
Při odhlášení do 8.5.2019 vracíme 60% vkladu
Později už to bohužel nebude možné.

Svoji startovní pozici ale můžete přenechat jiným zájemcům. Jen se s nimi musíte domluvit, a na stránkách přepsat jména a název družstva (nejpozději do 16.5.2019)

Ubytování:
Pro ty, kteří nechtějí v sobotu ráno brzo vstávat a pro účastníky nočních oslav, je možné ubytování v jednoduchých chatičkách, nebo ve vlastních stanech.
Rezervace ubytování v chatkách je součástí oddělěného formuláře pro ubytování a stravování (bude v březnu). Ostatní lze platit na místě.

Ceny pro akci Jasoň Drsoň 2019:
Chatka (pro 4 osoby na jednu noc): 400 Kč
Chatka je se čtyřmi palandami bez dek a povlečení (vlastní spacák nutný !)
ubytování ve stanu: 50 Kč/1 dospělá osoba/1 noc
ubytování ve stanu: děti a ostatní havěť zdarma
parkovné pro neubytované: 50 Kč/1 auto

Jídlo: V prostoru startu a cíle bude k dispozici čaj / voda se šťávou, na cestě na Tebe bude čekat H2O + tatranka - platí i pro Drsoně!.

Pouze pro předem přihlášené Jasoně a Šmudly se pokusíme zajistit na trati oběd (Drsoň si volí trasu dle své úvahy a tudíž se stravuje sám.).


NOVĚ:
Objednání a zaplacení jídla na trati bude zveřejněno v březnu společně s formulářem na ubytování a stravování v táboře (obešleme vás mailem). 

V cíli na Tebe bude čekat něco malého do žaludku + něco k pití. O ostatní poživatiny se postarej sám.


Důležité!: Stravování v táborové osadě:
Jelikož v táborové osadě není žádné restaurační zařízení, domluvili jsme se, že v případě dostatečného zájmu nám přijede navařit kuchař Vojta (jako loni). Je to ovšem podmíněno učitým minimálním počtem předem zaplacených jídel.
Proto apelujeme na všechny účastníky, aby si jídla předem zarezervovali (rezervace bude uvolněna v březnu) a co nejdříve zaplatili. Jiná možnost stravování než ta předem objednaná a zaplacená nebude v osadě možná !
V případě malého zájmu (budeme vědět koncem dubna) vám bude částka vrácena.

Jídelní lístek bude sestaven během března (páteční večeře, sobotní snídaně, sobotní obědo-večeře a nedělní snídaně) a bude se moci vybírat v separátním formuláři (společný formulář pro ubytování a stravování).

Poučení z loňska: Piva bude dost!


Ceny:
Největší odměnou budiž Vám hezké zážitky. Navždy Vaše jsou taktéž odřeniny a šrámy při cestě utržené. Ti z Vás, jenž dávají přednost hmotným statkům před požitky ducha, se též mají na co těšit. Putovní cena pro vítěze kategorie DRSNÝ JASOŇ pochází z dílny známého umělce - řezbáře, věhlasně známého pod jménem Bosambo. Sponzorem hlavních cen bude opět LOAP!

S sebou:
Nutné: Horské (případně trekingové) kolo, přilbu, papír a tužku (fixku) pro zakreslení kontrol a bodového ohodnocení do mapy, buzolu či kompas (dohledávky kontrol budou vetšinou podle azimutu). Zámek na kolo (hlavně pro uzamčení kol v depu u běžeckého orienťáku a v kempu). Mezi povinnou výbavu také zařazujeme termofólii. Drsní Jasoňové si navíc vezmou osvětlení kola (čelovka, lampa na kolo, blikačka).
Doporučujeme: Mapník, nářadí, lékárničku - alespoň kus náplasti a obvaz, hodinky či jiný chronometr pro sledování časového limitu (především pro Drsoně a Drsné Jasoně), pro kuřáky náhradní plíce.


Informace a změny:
Průběžně sledujte naše webové stranky, kde budeme zveřejňovat novinky či případné změny !


Prosba a závěr:
Jelikož kapacity kempu a ani organizátorů nejsou nevyčerpatelné, musíme omezit počet startujících na 80 dvojic. To znamená, že start zaručujeme pouze předem přihlášeným zájemcům, kteří zaplatili včas startovné. Seznam potvrzených přihlášek bude k dispozici na našich stránkách. Šedivě označená družstva jsou zařazena mezi náhradníky.

Tento dopis je možné libovolně kopírovat a šířit mezi kamarády a přáteli. Pečlivě ho však chraňte před lidmi nehodnými, nesportovními a antiCimrmanovitými!
Účastníci námi pořádaných akcí již ví, že se jede i v případě počasí : 6,3 / 910 / 12,1 a my na této skutečnosti nehodláme nic měnit (což vám samozřejmě nepřejeme).
Na viděnou se těší pořadatelé setkání

Hynek Urban

 

David Hart

602 114 407

 

606 617 477, 317 721 646© Jasoň & Drsoň 2018  Kontaktní mail  DAVID a HYNEK