Css layout Akce poøådanÊ pro dÏti


Zajisti ZDARMA profesionalni servis Vašsich bicyklu pred startem!
Dobrou chut.
Sponzor hlavnich cen
MapovĂŠ podklady nejen pro bloudily

Lesy ÈR
Ukažte tmě, kdo je tu pánem - s čelovkami Lucifer! Mapniky které (skoro) samy naviguji...

Možnost stažení pozvánky v PDF

Vážení přátelé, 

prosíme o ostych stranou. Nedbejte na to, že jsme již téměř královsky zavedená akce, a směle doražte na sever Kokořínska. Mimo jiné se dozvíte, kudy vede cesta za princeznou Zlatovláskou, a jestli existuje zvíře, které dokáže sníst vcelku tak veliká sousta, jako jsou babička, Karkulka a třená bábovka (která dusí). Tristní stav našeho vzdělávacího systému nás nutí, abychom oprášili Cimrmanovy metody výuky, a alespoň na poli pohádek či literatury přiložili polínko k již zažehlému plamenu Járova odkazu. Tak například téměř zapomenuté dílo: “Dědeček”, jež volně navazuje na dílo Boženy Němcové: “Babička”, je ukázkou hravé slovesnosti a pokročilého stylu vyprávění. I když se nemůžeme ubránit dojmu, že v některých pasážích se Cimrman k Němcové velmi přiblížil. Například bláznivým Viktorem, Marií Terezií (koukající trubičkou nedalo Hořic), nebo zámeckým panem knížetem se svým schovancem Narcisem.
Zároveň, vzhledem k blízkým Litoměřicím, se pokusíme o rekonstrukci zázraku divadelní techniky – proměny ve Zlatovlásku. Pokusíme se i o napravení nezdaru z roku 2008, kdy se nám nepodařilo snížit na polovinu sklerózu děda Vševěda – specialistu na zubní protézy a mapníky.

Ještě vás to neodradilo? Tak čtěte dále.

Kdy ?

V sobotu 11.5.2024
Dle stavu oxidace Cimrmanovy aluminiové destičky očekáváme toto počasí: 21/1003/17,2. Lepší podmínky jste si opravdu nemohli přát!

Pro neznalé:
Jasoň a Drsoň je neformální setkání cyklistů, které pořádáme na počest "největšího Čecha a sportovce" Járy Cimrmana. Nechali jsme se inspirovat Survivaly či Závody zkušených a připravili jsme pro vás cestu plnou různých "hrátek". Základem je horské kolo, na kterém pojedete podle mapy na přiměřený počet kontrol. Tratě (Jasoň, Drsoň, Šmudla) jsou postaveny tak, aby je bez obtíží absolvoval každý, kdo alespoň trochu kamarádí s horským kolem, má sportovního ducha a umí číst. Pár fotek z předchozích ročníků najdete Foto2016, Video2016, ZDE(2015), ZDE(2014) od Roberta, ZDE(2014) od Petra,   ZDE(2013), ZDE(2012) nebo TADY. Video Boing 737 přistává na vodě ZDE.

Historie Jasoně Drsoně ZDE.

VELMI STARÁ NOVINKA !!
Pro ty, kteří si za své peníze chtějí opravdu užít ve dne i v noci, je připravena kategorie Drsný Jasoň, jenž bere vše a přijíždí do cíle nejpozději za pět minut dvanáct (v noci).

 

Jak již z názvu vyplývá, jsou dvě základní, jedna mistrovská a jedna dětská kategorie:

Podrobnosti o kategorii DRSOŇ

 

Podrobnosti o kategorii DRSNÝ JASOŇ

 

 

Startující v kategorii Drsoň a Drsný Jasoň budou automaticky zařazeni do celoročního seriálu orientačních závodů na horských kolech. Podmínkou je registrace do Shocart ligy, kde obdržíte unikátní registrační číslo, které uvedete v přihlášce na JD. Podrobnosti a registrační formulář do SC ligy naleznete na těchto stránkách: http://www.shocartliga.cz

Chceš-li se dozvědět více o taktice jak si počínat na podobné akci, mrkni na stránky Bike-Adventure , nebo na Sixnumbers .

 

Tak co, už víš, zda se chceš stát Jasoněm či Drsoněm? Nevíš? Nevadí, důležité je, že jsi se rozhodl přijet!

 

Předpokládaný program akce:

Pátek 10.5.2024 

Příjezd organizátorů, výstavba trati. Jestli se Ti nechce v sobotu brzo ráno vstávat, přijeď již dnes. Hlavním kulturním programem na večer bude návštěva naší skvělé Hospody na mýtince.

Sobota 11.5.2024 

7.00 - 8.30 snídaně, příjezd účastníků, prezentace, ubytovávání se, ladění strojů. (profesionálové z cykloservisu SPKOLO opět přislíbili bezplatné poštelování vašich kolostrojů před závodem). Doporučujeme příjezd raději o něco dříve, neb kvalt těsně před startem se nevyplácí.
8.30 - 8.50 Výklad trati.
9.00 až 9.15 Hromadný start  Drsných Jasoňů za mohutného povzbuzování ostatních.

9.20 Start první dvojice.

18.00-19.00 nás navštíví fantastická zmrzlinárna s retrocenami - účastníci z Mšena 2023 ví o co jde

19.00 Předpokládaný příjezd posledních. Účastníci, kteří se nespřátelí s mapou dorazí do cíle asi až za tmy...
20.00 Slavnostní vyhlášení výsledků.
20.30 Zažehnutí ohně, opékání buřtů. Zvučící dřevo nebo jiný libozvučný nástroj vezmi s sebou. 

21-23:59 Dojezd Drsných Jasoňů. Vyhlášení prvních 4 dle času jejich dojezdu.

Neděle 12.5.2024

Opatrné vstávání, snídaně, sbíraní kontrol a nedorazivších Drsných Jasoňů, relaxace namožených končetin a postupný odjezd domů. 

 

Kde, kdy, jak? 

Místo konání: 

         JINÉ NEŽ LONI !

Letní tábor Radost u Stvolínek

 (50.6393964N, 14.4281172E) . Areál se nachází asi 800m severně od Stvolínek. 

Termín: 

Vlastní akce: Sobota 11.5. 2024

Přihlášky: 

Přihlašování je možné pouze přes webové stránky a začíná v tradičním termínu Velikého Února 25.2.2024 od 00:00:01 (SEC). Počet prihlášených dvojic je omezen na 111. 

Startovné a způsob platby:

            startovné: 

Převodem na účet. Prosíme jako variabilní symbol VŽDY uvádějte číslo vygenerované v elektronické přihlášce.

 

750,- Kč za startující dvojici v kategorii Drsoň, Drsný Jasoň

550,- Kč za startující dvojici v kategorii Jasoň. 

V ceně startovného budou 2 barevné mapy na dvojici. 

80,- Kč za jednoho Šmudlu. Pro každého Šmudlu připravujeme krásnou medaili a diplom, proto prosíme též o platbu předem.

 

číslo účtu:

670100-2200830112/6210

Variabilní symbol: číslo vygenerované v elektronické přihlášce

             

          Startovné je splatné do 8 dnů od data přijetí přihlášky. To znamená od data, kdy jste uvedeni v seznamu přihlášených (nikoliv náhradníků).

          Pokud se vaše platba neobjeví v daném termínu, budete přesunuti mezi náhradníky. Náhradníky, kteří se tímto přesunou na místa účastníků, budeme informovat mailem.   

         

          Ubytování a stravování v areálu Radost:

Ubytování a stravování v areálu je nutné rezervovat a zaplatit předem na účet (číslo účtu bude jiné než na které posíláte startovné) – Oddělený formulář pro ubytování a stravování bude uvolněn koncem března (obešleme vás hromadným mailem). Na letošním ročníku bude vařit vynikající kuchař Vojta, jenž se vám již představil v hospodě Na Mýtince v Miličíně.

           

 

storno:         

Při odhlášení

do 20.4.2024 vracíme 90% vkladu

do 1.5.2024 vracíme 60% vkladu

Později už to bohužel nebude možné.

Svoji startovní pozici ale můžete přenechat jiným zájemcům. Jen se s nimi musíte domluvit, a na stránkách přepsat jména a název družstva (nejpozději do 8.5.2024)

 

Ubytování: 

Pro ty, kteří nechtějí v sobotu ráno brzo vstávat a pro účastníky nočních oslav, je možné ubytování v areálu v posteli, nebo ve vlastních stanech.
Rezervace ubytování (a zároveň stravování) bude součástí odděleného formuláře pro ubytování a stravování (formulář bude zpřístupněn koncem března). Stanování a parkování lze platit na místě.

 

Ceny pro akci Jasoň Drsoň 2024:

 

 -  cena  za ubytování v chatičkách či ubytovně bez použití povlečení 300,- Kč za osobu a noc. Nezpomeňte na vlastní spacák a prostěradlo (nutné). Bude možné ubytování jak v chatičkách (4 lůžka), nebo v ubytovnách (různé pokoje 2 až 6 lůžek). Platí se předem. 

-  ceny v kempu: stan 55,- Kč za noc ; karavan, obytné auto 100,- Kč za noc ; osoba 50,-Kč za noc, dítě 35,-Kč za noc. Platí se na místě.

Sobotní parkování pro neubytované: 100 Kč/ za auto. V ceně parkovného je i poplatek za použití WC a sprchy. Platí se na místě

 

Jídlo: 

V prostoru startu a cíle bude k dispozici čaj / voda se šávou, na cestě na Tebe bude čekat H2O + tatranka.

V cíli na Tebe bude čekat něco malého do žaludku + něco k pití. O ostatní poživatiny se postarej sám, případně objednej v přihláškovém systému. 

Rezervace stravování (a zároveň í ubytování) bude součástí odděleného formuláře pro ubytování a stravování (formulář bude zpřístupněn koncem března).

 

Ceny: 

Největší odměnou budiž Vám hezké zážitky. Navždy Vaše jsou taktéž odřeniny a šrámy při cestě utržené. Ti z Vás, jenž dávají přednost hmotným statkům před požitky ducha, se též mají na co těšit. Putovní cena pro vítěze kategorie DRSNÝ JASOŇ pochází z dílny známého umělce - řezbáře, věhlasně známého pod jménem Bosambo. Sponzorem hlavních cen bude opět LOAP!

 

S sebou: 

Nutné: Horské (případně trekingové) kolo, přilbu, papír a tužku (fixku) pro zakreslení postupů a zvýraznění bodového ohodnocení do mapy, buzolu či kompas (dohledávky kontrol budou vetšinou podle azimutu). Zámek na kolo (hlavně pro uzamčení kol v depu u běžeckého orienáku a v kempu). Mezi povinnou výbavu také zařazujeme termofólii. Drsní Jasoňové si navíc vezmou osvětlení kola (čelovka, lampa na kolo, blikačka, reflexní prvky).
Doporučujeme: Mapník, nářadí, lékárničku - alespoň kus náplasti a obvaz, hodinky či jiný chronometr pro sledování časového limitu (především pro Drsoně a Drsné Jasoně), pro kuřáky náhradní plíce. 

Informace a změny: 

Průběžně sledujte naše webové stranky, kde budeme zveřejňovat novinky či případné změny ! 

 

Prosba a závěr:
Jelikož kapacity kempu a ani organizátorů nejsou nevyčerpatelné, musíme omezit počet startujících na 111 dvojic. To znamená, že start zaručujeme pouze předem přihlášeným zájemcům, kteří zaplatili včas startovné. Seznam potvrzených přihlášek bude k dispozici na našich stránkách. Šedivě označená družstva jsou zařazena mezi náhradníky.

Tento dopis je možné libovolně kopírovat a šířit mezi kamarády a přáteli. Pečlivě ho však chraňte před lidmi nehodnými, nesportovními a antiCimrmanovitými!
Účastníci námi pořádaných akcí již ví, že se jede i v případě počasí : 6,3 / 910 / 12,1 a my na této skutečnosti nehodláme nic měnit (což vám samozřejmě nepřejeme).

Na viděnou se těší pořadatelé setkání 

Hynek Urban

 

David Hart 

602 114 407

 

606 617 477 

 © Jasoň & Drsoň 2019  Kontaktní mail  DAVID a HYNEK