Css layout Akce pořádané pro děti


Pivovar Ferdinand
Sponzor hlavních cen
Mapové podklady nejen pro bloudily

Lesy ČR Zajistí ZDARMA profesionální servis Vašich bicyklů před startem! Mapníky které (skoro) samy navigují...
Jasoň - Drsoň (spřátelené www)

Pravidla DRSOŇ:

Základní pravidla:

DRSOŇ si určuje trasu sám podle bodového ohodnocení kontrol (tzv. scorelauf). Princip spočívá v nasbírání co největšího počtu bodů (kontroly mají různé ohodnocení dle vzdálenosti od startu a obtížnosti terénu) v předem daném časovém limitu (7 hodin). Optimalizace trasy a volba postupů dle profilu terénu je tedy plně v rukou Drsoňů.
Za příjezd po časovém limitu se strhávají draze vypocené body, takže se vyplatí sledovat čas, a být v cíli raději o něco dříve než později.
I pro Drsoně jsou připraveny předem označené kontroly (takzvané Živé), na kterých může získat nějaký ten bod navíc (jednoduché lezení resp. slanění, běžecký orienťák ...).
POZOR
Jelikož pořádný DRSOŇ je opravdu všestranný a nic ho nemůže zaskočit, musí na "živých" kontrolách absolvovat alespoň část úkolů (nasbírat určitý počet bodů). V případě nedosažení daného počtu bodů mu budou chybějící body odečteny od celkového součtu.
Přiklad : Na předem určených kontrolách (např. běžecký orienťák, technické disciplíny, paměťový orienťák ...) je stanovena povinnost nasbírat alespoň 100 bodů. Pokud Drsoňové na těchto disciplínách nasbírají pouze 60 bodů, 40bodů se jim odečte od celkového počtu bodů. Jak se bude účast na "Živých" kontrolách vyhodnocovat a bodovat, se dozvíte při výkladu tratě.


© Jasoň & Drsoň 2019  Kontaktní mail  DAVID a HYNEK